Motoryzacyjne szaleństwo

Dni otwarte dla publiczności
w Zamku Topacz

sobota 19/08
/10:00 -20:00/


W tym dniu na terenie Zamku Topacz można spotkać wszystkie załogi oraz najpiękniejsze pojazdy, które prezentują się w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to próby sprawnościowe na wyznaczonej i specjalnie przygotowanej szutrowej trasie. Druga konkurencja to Konkurs Elegancji. Specjalnie ku temu powołane jury ocenia pojazdy, a także ich właścicieli pod kątem kryteriów jakimi są dbałość o odrestaurowanie pojazdu oraz trafne dobranie stroju załogi oraz rekwizytów do stylistyki lat, z których pochodzi pojazd. Prezentacji pojazdów towarzyszą koncerty, prezentacje grup rekonstrukcji historycznej, atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych miłośników motoryzacji, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, a także strefa gastronomiczna, którą tworzą wrocławskie foodtrucki. Specjalnymi gośćmi imprezy są przedstawiciele współczesnych marek, którzy prezentują swoje najciekawsze premiery.

niedziela 20/08
/10:00 -19:00/


Niedziela w Zamku Topacz nie ustępuje kroku atrakcjom przygotowanym na sobotę. Poza stałymi punktami programu takimi jak: próby sprawnościowe na torze wyścigowym, konkurs elegancji, koncerty, prezentacje grup rekonstrukcji historycznej, kącik zabaw MotoMalucha, sektor wystawców z branży motoryzacyjnej, strefa gastronomiczna, a także prezentacje najciekawszych modeli współczesnych marek, rozdajemy nagrody. Tego dnia na scenie wręczane są wyróżnienia dla uczestników zlotu przyznawane przez specjalne jury w motoryzacyjnych kategoriach.

Warto zobaczyć


Zamek Topacz

To wspaniałe miejsce rodzinnej, biznesowej i motoryzacyjnej rekreacji - 50 hektarów malowniczego parku, otoczonego przepięknym stawem, oddalone zaledwie 20 minut od centrum Wrocławia. Na terenie obszaru zamkowo-parkowego Zamek Topacz znajdą Państwo hotel, restaurację, korty tenisowe, Muzeum Motoryzacji oraz średniowieczny zamek. W jego zabytkowych wnętrzach odnajdą Państwo również jedyne w swoim rodzaju ART SPA.

Najpiękniejsze pojazdy zabytkowe

Na terenie parku i dziedzińca Zamku Topacz będzie można podziwiać ponad 300 pojazdów zabytkowych, z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje pojazdów, odbywające się równolegle na dwóch scenach. W ramach konkursu elegancji zawodowe jury pod honorowym przewodnictwem legendy wzornictwa motoryzacyjnego - Paula Bracq’a oceni stylizację załóg w kontekście historycznym i wybierze laureatów tegorocznych nagród. Na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów w konkursie jazdy na regularność, ocenianą przez sędziów Polskiego Związku Motorowego pod przewodnictwem Jacka Bluma.


Najciekawsze premiery i nowości motoryzacyjne

W sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery.


Wystawa Specjalna

W budynku Muzeum Motoryzacji Topacz jak co roku będzie można odwiedzić specjalnie przygotowane wystawy. Jedna z nich dedykowana marce Bugatti jest następstwem uczestnictwa w tegorocznej imprezie załóg zagranicznych, prezentujących tę legendarną sportową markę, na skalę dotąd niespotykaną w Polsce. 


I Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska

Podczas trwania tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się 1 Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska. Swoją obecność potwierdził projektant modelu Mercedesa Pagody, Paul Bracq, a na miejscu pojawi się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu, który Jeremy Clarkson określił słowami "...prawdopodobnie najpiękniejszy Mercedes jaki został kiedykolwiek wyprodukowany".


Kolekcje specjalne 

Na terenie imprezy MotoClassic Wrocław swoją obecność zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, między innymi Rolls-Royce Enthusiasts’ Club oraz „Casual Car Club Warsaw”. Retro kamping PRL

Sentymentalnym powrotem do przeszłości będzie specjalnie zaaranżowana strefa nawiązująca do epoki PRL-u. Ekspozycja przyjmie charakter autentycznego kampingu. Oprócz pojazdów, namiotów i przyczep uczestnicy zaprezentują stroje i wyposażenie turystyczne z epoki.


Sektor grup rekonstrukcji historycznej

W tej części prezentowane będą pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.


Karety i powozy na Motoclassic Wrocław 2017 

Dzięki współpracy z Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach, mamy okazję po raz pierwszy w Polsce zaprezentować pojazdy sprzed ery Motoryzacji tj. luksusowe ponad 150 - letnie karety i powozy, nie tylko z kolekcji Muzeum w Galowicach, ale również prezentowane w ruchu przez ich właścicieli z całej Polski. Oryginalne zaprzężone w konie ekwipaże poddane będą ocenie specjalnej komisji, w tym również w oparciu o wyniki prób sprawnościowych. Ciekawostką ekspozycji będzie z pewnością Brek należący onegdaj do księcia Sanguszki oraz najbardziej utytułowany zwycięzca europejskich konkursów tradycyjnego powożenia.


Moto Branża

W specjalnie przygotowanym sektorze dla firm prezentujących produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną uczestnicy i zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą skierowaną profesjonalnie do rynku zabytkowej Motoryzacji, a także zaopatrzyć się w stylowe pamiątki lub odzież.


POZOSTAŁE ATRAKCJE

Na terenie imprezy nie zabraknie sektora zabaw dla dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie motoryzacyjna strefa gastronomiczna, do której zaproszone zostały wrocławskie food trucki. Na plenerowej scenie wystąpią zespoły muzyczne, wśród nich min. w niedzielę zespół Bovska.

Bilety

Bilety na imprezę MotoClassic Wrocław można zakupić w przedsprzedaży on-line poprzez serwis biletin.pl oraz w wyznaczonych punktach sprzedaży na terenie Zamku Topacz, w dniach trwania imprezy: 19 sierpnia (sobota) 2017 w godz. 10:00 – 19:00, 20 sierpnia (niedziela) 2017 w godz. 10:00 - 18:00

Bilet ulgowy przysługuje młodzieży do lat 18, emerytom i rencistom oraz opiekunowi z osobą niepełnosprawną.
Dzieci do lat 7 zapraszamy bezpłatnie.

Dojazd i parking

Do Zamku Topacz dojechać mogą Państwo autobusem linii 612 /przystanek Ślęza - ul. Przystankowa /, rowerem - trasa z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką (Al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna), jak również samochodem.

Specjalnie na okoliczność imprezy przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatne miejsca parkingowe przy ul. Radosnej (na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MATCHPOINT) – dojazd od strony Wysokiej oraz przy ul. Przystankowej – dojazd od str. Bielan Wrocławskich. Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o nieparkowanie wzdłuż ul. Głównej w Ślęży.

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12
55-040 Kobierzyce

(GPS proszę wyszukiwać: Zamek Topacz Ślęza ul. Główna 12)

Motoclassic

Organizator Imprezy
Towarzystwo Automobilowe Topacz
Reprezentowane przez: Wiceprezesa Zarządu Adama Kornafela

Koordynator Projektu
MotoClassic Wrocław
Sylwia Szczechowicz-Warszewska
+ 48 500 172 369,
e-mail: zlot@topacz.pl

Koordynator Biura ZlotuDagmara Warszewska
+ 48 609 191 616,
e-mail: zlot@topacz.pl

Koordynator ds. Uczestników ZlotuEwa Siwek
+ 48 693 762 610,
e-mail: muzeum@topacz.pl

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12 · 55-040 Kobierzyce

Logowanie/Rejestracjamenu