Motoryzacyjne szaleństwo

Dni otwarte dla publiczności
w Zamku Topacz

sobota 18/08
/10:00 - 20:00/


W tym dniu na terenie Zamku Topacz można spotkać wszystkie załogi oraz najpiękniejsze zabytkowe pojazdy z lat 1886 - 1990, które biorą udział w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to "Próby sprawnościowe", podczas których na wyznaczonej szutrowej trasie, uczestnicy mogą sparawdzić swoje umiejętności precyzyjnej jazdy. Druga konkurencja to "Konkurs Elegancji". Specjalnie ku temu powołane jury ocenia prezentujące się na scenie załogi pod kątem dbałości o pojazd i jakości jego odrestaurowania, a także trafności dobrania stroju uczestników oraz rekwizytów do stylistyki lat, z których pojazd pochodzi.

Na terenie Zamku Topacz można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery prezentują przedstawiciele m.in. takich marek, jak: Bentley, Porsche, Maserati, Ferrari, BMW czy Mercedes.

Prezentacji zabytkowych pojazdów na scenie towarzyszą koncerty, atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Imprezę prowadzą Joanna Zientarska oraz Krzysztof Ibisz, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

W trakcie trwania Zlotu MotoClassic Wrocław otwarte jest dla wszystkich odwiedzających Muzeum Motoryzacji Topacz, którego ekspozycję można oglądać w tych dniach bezpłatnie, w ramach zakupionego biletu na imprezę.

niedziela 19/08
/10:00 - 19:00/


Niedziela w Zamku Topacz obfituje w podobne atrakcje, co sobota, z tą jednak różnicą, że dobiegają końca "Próby sprawnościowe" na torze wyścigowym oraz rozstrzygnięty zostaje "Konkurs Elegancji", a zwycięzcom w samo południe wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody na scenie. Swoje nagrody specjalne przyznają również redaktorzy naczelni dwóch najważniejszych polskich tytułów związanych z zabytkową motoryzacją tj. "Automobilista" i "Classic Auto".

Na terenie zespołu parkowego Zamku Topacz odbywają się koncerty, prezentowane są zabytkowe oraz współczesne pojazdy, obecne są grupy rekonstrukcji historycznej, otwarta jest strefa MotoMalucha, sektor wystawców z branży motoryzacyjnej oraz strefa foodtrucków. Imprezę z dwóch scen prowadzą Joanna Zientarska oraz Krzysztof Ibisz, a towarzyszy im Komandor Zlotu i Kustosz Muzeum Motoryzacji Topacz - Adam Kornafel.

Zabytkowa motoryzacja mierzy się z osiągnięciami najnowszych technologii, które reprezentowane są przez dzisiejsze salony motoryzacyjne. Na specjalnie przygotowanych stoiskach aranżowanych przez współczesnych przedstawicieli takich marek, jak Alpina, Bentley, Maserati, Ferrari Porsche, Mercedes czy BMW, historia spotyka się z nowoczesnością. Dzięki temu można samodzielnie ocenić kierunek, w jakim zmierza motoryzacja.

Ponadto proponujemy możliwość bezpłatnego skorzystania z łódek oraz kajaków i obserwowania zlotu z wodnej perspektywy przyzamkowego stawu. Oczywiście, podobnie jak w sobotę, swoje drzwi otwiera Muzeum Motoryzacji Topacz, które można zwiedzać w ramach zakupionego na imprezę MotoClassic Wrocław biletu.

Warto zobaczyć


Zamek Topacz

Zamek Topacz Resort & ART SPA to szczególne miejsce na mapie zrewitalizowanych obiektów historycznych, zrekonstruowane z poszanowaniem tradycji i utrzymane w nowoczesnym stylu. W budynku Zamku Topacz znajduje się 9 spełniających najwyższe standardy luksusowych pokoi, sala konferencyjna z kominkiem i indywidualnym tarasem oraz wykwintna restauracja z otwartą kuchnią, prowadzona przez doświadczonych szefów kuchni. W podziemiach Zamku znajduje się także butikowe ART SPA. Na terenie zespołu parkowego Zamku Topacz znajduje się również Muzeum Motoryzacji Topacz.

Najpiękniejsze pojazdy zabytkowe

Na terenie parku i dziedzińca Zamku Topacz w trakcie imprezy MotoClassic Wrocław będzie można podziwiać ponad 300 pojazdów zabytkowych z lat 1886 - 1990, z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje pojazdów, odbywające się równolegle na dwóch scenach. W ramach konkursu elegancji zawodowe jury pod honorowym przewodnictwem legendy wzornictwa motoryzacyjnego - Paula Bracq’a oceni stylizację załóg w kontekście historycznym i wybierze laureatów tegorocznych nagród. Z kolei na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów w konkursie jazdy na regularność, ocenianej przez sędziów Polskiego Związku Motorowego pod przewodnictwem Jacka Bluma.


Najciekawsze premiery i nowości motoryzacyjne

W sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery. Wśród prezentujących się salonów motoryzacyjncyh nie zabraknie reprezentacji takich marek jak: Bentley, Ferrari, Maserati, Porsche, BMW czy Mercedes.


Wystawa Specjalna

W budynku Muzeum Motoryzacji Topacz jak co roku będzie można podziwiać przygotowane specjalnie na okoliczność MotoClassic Wrocław ekspozycje.

Tegoroczna wystawa będzie inspirowana 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości. Z tej okazji zaprezentujemy ekspozycję poświęconą polskiej motoryzacji, która w tym roku będzie przygotowywana we współpracy z Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Na tę okoliczność na terenie wystawy zostanie uruchomiony specjalny punkt pocztowy z okolicznościowym datownikiem "MotoClassic Wrocław" dostępnym wyłącznie w trakcie trwania imprezy.


I Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce

Podczas tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce. Zapowiada się imponująca reprezentacja zabytkowych modeli Alpine 110 oraz innych niezwykle rzadkich modeli tej marki. Swoją obecność potwierdził Jurgen Clauss, który pojawi się na wydarzeniu w Topaczu z dwoma unikatowymi modelami ze swojej kolekcji rajdowych egzemplarzy Alpine. Na zlocie będzie można obejrzeć Alpine Renault A110 1800 gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku oraz Alpine Renault A110 1300S, które brało udział w Rajdzie Czech w 1968 roku, gdzie zajęło pierwsze miejsce.


Kolekcje specjalne 

Swoją obecność na zlocie MotoClassic Wrocław zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, między innymi "Rolls-Royce Enthisiasts' Club Poland", „Casual Car Club Warsaw” oraz "Klub Volkswagen Karmann Ghia"Sportowe zabytkowe Bugatti

Właściciel zabytkowych samochodów marki Bugatti tak bardzo upodobali sobie Dolny Śląsk i imprezę MotoClassic Wrocław, że postanowili powrócić na tegoroczną edycję w nieco poszerzonym składzie. Zapowiada się piękny mini festiwal Bugatti.


II Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska

Podczas tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się 2 Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska. Swoją obecność potwierdził ponownie projektant modelu Mercedesa Pagody - Paul Bracq, a na miejscu pojawi się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu, który Jeremy Clarkson określił słowami "...prawdopodobnie najpiękniejszy Mercedes, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany".


Sektor grup rekonstrukcji historycznej

W tej części prezentowane są pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.


Moto Branża

W specjalnie przygotowanym sektorze dla firm prezentujących produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną uczestnicy i zwiedzający będą mogli zapoznać się z profesjonalną ofertą skierowaną na rynek zabytkowej Motoryzacji, a także zaopatrzyć się w stylowe pamiątki lub odzież.


POZOSTAŁE ATRAKCJE

Na imprezie nie zabraknie sektora zabaw dla dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie motoryzacyjna strefa gastronomiczna, do której zaproszone zostały foodtrucki. Natomiast na plenerowych dwóch scenach wystąpią zespoły muzyczne.

Bilety

Bilety na imprezę MotoClassic Wrocław będzie można zakupić w przedsprzedaży on-line poprzez serwis EBilet (link do zakupu), za pośrednictwem salonów Empik oraz w wyznaczonych punktach sprzedaży na terenie imprezy w dniach 18 sierpnia (sobota) 2018 w godz. 10:00 – 19:00 oraz 19 sierpnia (niedziela) 2018 w godz. 10:00 - 18:00

15 PLN

Jednodniowy bilet ulgowy

30 PLN

Jednodniowy bilet normalny

Bilet ulgowy przysługuje młodzieży do lat 19 na podstawie ważnej legitymacji,
emerytom i rencistom oraz opiekunowi z osobą niepełnosprawną.
Dzieci do lat 7 zapraszamy bezpłatnie.

Dojazd i parking

Do Zamku Topacz dojechać mogą Państwo samochodem, autobusem linii 612 /przystanek Ślęza - ul. Przystankowa /, rowerem - trasa z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką (Al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna).

Zachęcamy również do skorzystania ze specjalnego serwisu przygotowanego przez Wicar Taxi który jako jedyna firma przewozowa przywiezie Państwa pod samo wejście na teren imprezy. W ramach współpracy obowiązywać będzie wszystkich klientów 10% zniżka na hasło "MotoClassic Wrocław" do wartości przejazdu powyżej 15zł w jedną stronę. Przed wejściem na teren imprezy firma Wicar Taxi przygotuje dla Państwa specjalny postój taxi.

Na wydarzenia będzie się można także dostać dwuosobowymi, elektrycznymi skuterami z sieci wypożyczalni blinkee.city. Aby skorzystać z tego rozwiązania wystarczy na początek pobrać na telefon aplikację blinkee.city i zarejestrować się w systemie podając numer karty płatniczej oraz przesyłając zdjęcie dowodu osobistego. Kolejnym krokiem jest znalezienie w aplikacji lokalizacji skutera. Nie mają one wyznaczonych miejsc dokujących dlatego pojazd można w zasadzie znaleźć w dowolnym miejscu, jednak w ramach granic wyznaczonej strefy. Z okazji MotoClassic Wrocław zostanie ona rozszerzona aż do Zamku Topacz. Po przybyciu na miejsce skuter będzie można zostawić na oznaczonym parkingu tuż przy wejściu na imprezę.
Wszyscy, którzy przyjadą na skuterach blinkee.city na miejscu otrzymają vouchery na darmowy przejazd na czas 15 minut.
WAŻNE!
Prosimy o odpowiednio wcześniejsze zarejestrowanie się w systemie poprzez aplikację ponieważ czas weryfikacji może trwać nawet 48 godzin.

Specjalnie na okoliczność imprezy przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatne miejsca parkingowe. Ulica Główna prowadząca do Zamku Topacz na czas trwania imprezy będzie zamknięta dla ruchu drogowego (za wyłączeniem osób związanych z organizacją imprezy, osób niepełnosprawnych Wicar Taxi oraz skuterów blinkee.city) w związku z tym poprosimy o korzystanie wyłącznie ze wskazanych parkingów oraz nieparkowanie w miejsach do tego nieprzeznaczonych.

Pierwszy parking zlokalizowany będzie przy ul. Przystankowej w miejscowości Ślęza obok znaku "Sanbet". Kolejny parking będzie zlokalizowany przy ul Pszennej, a trzecie miejsce parkingowe będzie wyznaczone na terenie Matchpoint, ul. Szyszkowa 6, Ślęza, 55-040 Kobierzyce. 

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12
55-040 Kobierzyce

(GPS proszę wyszukiwać: Zamek Topacz Ślęza ul. Główna 12)

Mapa i parking

Regulamin

Mapa terenu imprezy

Mapa terenu - Zamek Topacz
Pobierz

Motoclassic

Organizator Imprezy
Towarzystwo Automobilowe Topacz
Reprezentowane przez: Wiceprezesa Zarządu Adama Kornafela

Koordynator Projektu
MotoClassic Wrocław
Sylwia Szczechowicz-Warszewska
+ 48 500 172 369,
e-mail: zlot@topacz.pl

Koordynator ds. Uczestników ZlotuEwa Siwek
+ 48 693 762 610,
e-mail: zlot@topacz.pl

Biuro ZlotuAleksandra Müller
+ 48 539 929 012,
e-mail: zlot@topacz.pl

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12 · 55-040 Kobierzyce

Logowaniemenu