MotoClassic Wrocław 2018

MotoClassic Wrocław to zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1990 organizowany cyklicznie w Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia. Nadchodząca dziewiąta już edycja imprezy otwartej dla publiczności odbędzie się w dniach 17 – 18 sierpnia 2019 roku.

Termin zgłoszeń otworzymy 6 maja 2019 roku. Na stronie www.motoclassicwrocław.pl zostanie uruchomiona rejestracja załogi. Po zalogowaniu dostępne będą informacje dotyczące warunków uczestnictwa w imprezie oraz formularz zgłoszeniowy dla uczestników zlotu. Termin zgłoszeń zamykamy 1 sierpnia 2019.

ZapiszZapisz

Parada & Rajd na orientację

Piątek 16 sierpnia 2019 to preludium a zarazem wspaniała inauguracja imprezy. Tego dnia kolumna zabytkowych pojazdów z lat 1886 – 1990 wyrusza z Zamku Topacz, aby poczas wyjątkowej parady przejechać najpiękniejszymi ulicami Wrocławia. Równolegle z dziedzińca Zamku Topacz startuje jedyny w swoim rodzaju rajd na orientację według itinerera, którego trasa jest zawsze zagadką, podobnie jak zadania i związane z nimi wyzwania czekające na uczestników.

Dzień zamknięty dla publiczności w Zamku Topacz.

Motoryzacyjne szaleństwo w Zamku Topacz

17 sierpnia (sobota) oraz 18 sierpnia (niedziela) 2019 to dwa dni otwarte dla publiczności w Zamku Topacz, w trakcie których na 50 hektarach można podziwiać ponad 400 zabytkowych pojazdów zarówno z kraju jak i zza granicy oraz korzystać z przygotowanych motoryzacyjnych i nie tylko atrakcji...

Dni otwarte dla publiczności w Zamku Topacz.

16/08

17.08.2019

16 sierpnia 2019 /piątek/ to preludium a zarazem wspaniała inauguracja imprezy. Tego dnia kolumna zabytkowych pojazdów z lat 1886 – 1990 wyrusza z Zamku Topacz na wyjątkową paradę, która swoim zasięgiem obejmuje cały Wrocław.
Równolegle do parady z Zamku Topacz startuje rajd na orientację według itinerera. 

16.08.2019

17/08

18.08.2019

Najbardziej interesujący dzień zlotu. Na terenie okalającym Zamek Topacz można spotkać wszystkie załogi oraz najpiękniejsze pojazdy, które prezentują się w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to próby sprawnościowe na wyznaczonej i specjalnie przygotowanej szutrowej trasie. Druga konkurencja to Konkurs Elegancji. Specjalnie ku temu powołane jury ocenia pojazdy, a także ich właścicieli pod kątem kryteriów jakimi są dbałość o odrestaurowanie pojazdu oraz trafne dobranie stroju załogi oraz rekwizytów do stylistyki lat, z których pochodzi pojazd.

17.08.2019

18/08

Niedziela to dzień nieco spokojniejszy, aczkolwiek obfitujący w bardzo ciekawe konkursy przygotowane przez naszych medialnych partnerów. Tego dnia wybieramy najpiękniejsze auta zlotu zdaniem magazynów automobilowych, a kapituła zlotu wybiera najbardziej wytworne i ciekawe auto imprezy MotoClassic Wrocław 2019.

Parada

Podobnie jak w ubiegłych latach około 40 zabytkowych pojazdów przejedzie ulicami stolicy Dolnego Śląska. Kolumna oldtimerów wyruszy w piątkowe popołudnie z Zamku Topacz w kierunku wrocławskiego Rynku, na którym tradycyjnie już rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejsze auto. Wrocławski Rynek będzie również miejscem kilku dodatkowych atrakcji, które przygotujemy dla uczestników zlotu.

W kolejnym etapie parady kolumna pojazdów wyruszy w kierunku Hali Stulecia - pięknego historycznego obiektu projektu Maxa Berga.

Cieszymy się na to spotkanie i serdecznie zapraszamy.


Rajd na orientację 

Równolegle do parady z dziedzińca Zamku Topacz tradycyjnie startuje rajd na orientację według itinerera, którego trasa jest zawsze zagadką, podobnie jak zadania i związane z nimi wyzwania czekające na uczestników.

Trasa rajdu obejmie odcinek o długości ok. 100 km, którego pokonanie zajmie ok. 8 godzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


Konkurs elegancji

Tegoroczna edycja imprezy przyniesie możliwość zdobycia laurów w kategorii ‘elegancja’. Już w sobotę rozpoczną się zmagania uczestników w konkursie elegancji, w którym to profesjonalne jury pod honorowym przewodnictwem Paul'a Bracq'a, który ponownie przybędzie do nas z Boredux, oceniać będzie zarówno pojazdy jak i załogi.

Pod lupę trafi nie tylko sposób odrestaurowania pojazdu oraz jego niewątpliwa uroda, ale również umiejętność załogi do oddania swoim wyglądem i atrybutami charakteru i ducha czasów, z których pochodzi pojazd.

Zapraszamy do zabawy!


Próby sprawnościowe na torze wyścigowym

Jak co roku przeprowadzimy próby sprawnościowe dla uczestników zlotu na specjalnie ku temu przygotowanym torze wyścigowym. Tym razem o zwycięstwie zadecyduje nie elegancja pojazdu, a zręczność jego kierowcy za kierownicą.

Zapraszamy do sportowej rywalizacji!


Panele dyskusyjne oraz spotkania

MotoClassic Wrocław to impreza, w trakcie której chcemy stworzyć wyjątkową przestrzeń do wymiany nowych informacji oraz doświadczeń. Serdecznie zapraszamy na panele dyskusyjne i spotkania z historykami motoryzacji oraz gwiazdami sportów motorowych.


Rozmowy kuluarowe w Vip Room

W trakcie trwania imprezy do dyspozycji uczestników zlotu oddamy salę VIP. Mamy nadzieję, że stanie się ona nieformalnym motoryzacyjnym klubem dyskusyjnym. Przy filiżance herbaty lub kawy, a także słodkiej przekąsce będzie można snuć motoryzacyjne plany i zawierać nowe znajomości.

Serdecznie zapraszamy!


Bal Komandorski

Szalenie eleganckim zwieńczeniem dnia będzie uroczysty Bal Komandorski dedykowany uczestnikom zlotu, który odbędzie się w Sali Balowej Zamku Topacz. W strojach wieczorowych lub inspirowanych epoką, z której pochodzi pojazd będzie można spędzić niezapomniany wieczór.

Imprezę poprowadzą Joanna Zientarska oraz Krzysztof Ibisz, o podniebienie zadba Szef Kuchni Restauracji Topacz, a show przygotuje zaproszony przez nas na tę okazję zespół.

Zapraszamy na jedyny taki Bal!


Konkurs elegancji

W niedzielę będziemy kontynuować konkurs elegancji, którego zwieńczeniem będzie uroczyste wręczenie nagród na scenie.


Próby sprawnościowe na torze wyścigowym

Sportowych zmagań ciąg dalszy zaplanowany jest również na niedzielę, a ich ukoronowaniem będzie uroczyste przyznanie i wręczenie nagród na scenie.


Konkurs na najpiękniejsze auto magazynów Classic Auto oraz Automobilista

Redakcje najbardziej poczytnych magazynów motoryzacyjnych w kraju wybiorą spośród uczestników zlotu, a zarazem właścicieli wspaniałych pojazdów swoich faworytów i uhonorują ich automobil tytułem i nagrodą wręczoną na scenie, a także sesją zdjęciową zamieszczoną na łamach wydawnictwa.


Rozmowy kuluarowe w Vip Room

W Sali VIP Room uczestnicy zlotu będą mogli podsumować swoje wrażenia na temat imprezy, wymienić się kontaktami i nawiązać nowe motoryzacyjne przyjaźnie.


Zamek Topacz

To wspaniałe miejsce rodzinnej, biznesowej i motoryzacyjnej rekreacji - 50 hektarów malowniczego parku, otoczonego przepięknym stawem, oddalone zaledwie 15 minut od centrum Wrocławia. Na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Zamek Topacz znajdą Państwo hotel, restaurację, korty tenisowe, muzeum motoryzacji oraz średniowieczny zamek.

Hotel & spa

Na naszych gości czekają nie tylko nowe wnętrza, ale również nowa jakość dla najbardziej wymagających klientów.


Restauracja

Restauracja Zamku Topacz oferuje dania kuchni polskiej z elementami kuchni śródziemnomorskiej, a niepowtarzalny charakter potraw zapewnia wykorzystanie produktów loklanych.


Muzeum motoryzacji

Na 600 metrach kwadratowych powierzchni zgromadziliśmy imponującą kolekcję 130 pojazdów muzealnych marek polskich, jak i zagranicznych. Obok tak unikatowych pojazdów polskich jak Fiat 508, Podkowa czy też Sokół 1000, znalazły się niepowtarzalne pojazdy zagraniczne, wśród których możemy pochwalić się wyjątkową kolekcją Rolls-Royce & Bentley.

Kolekcja

Przygotuj się na wyjątkową podróż do czasów, kiedy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter. Przeniesiemy Cię do pionierskich lat trzydziestych XX wieku, wprowadzimy w klimat powojennych dekad PRL, za sprawą motocykli i samochodów dziś już niespotykanych na naszych drogach.


Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku 12:00 do 18:00,
w soboty i niedziele 10:00 do 19:00.


Bal komandorski

Wyjątkową imprezą towarzyszącą jest uroczysty Bal Komandorski dedykowany uczestnikom zlotu, który odbywa się w Sali Balowej Zamku Topacz w sobotni wieczór (17 sierpnia). Impreza ma charakter zamknięty, warunkiem uczestniczenia w niej jest otrzymanie zaproszenia.

Goście specjalni

Paul Bracq w 2017 roku

Projektant samochodów znany głównie ze swojej pracy dla firmy Mercedes-Benz. Swoją karierę projektanta rozpoczął w słynnym studio Philippe'a Charbonneaux (1953-1954).

Odcisnął swoje piętno na praktycznie wszystkich ówczesnych konstrukcjach Mercedesa, poczynając od projektu dachu w modelu 190SL, poprzez Mercedesa W100, aż do modeli W108/W109 oraz W114/115. Jednakże projektem z którym jest najbardziej kojarzony pozostaje Mercedes W113 Pagoda. W 1967 r. po zakończeniu współpracy z Mercedes-Benz Paul Bracq pracował dla kilku producentów samochodów (BMW, Citroen, Peugeot), a także brał udział w pracach projektowych pociągu dużych prędkości TGV. Dzisiaj jest legendą samochodowego designu, biorąc udział jak juror w wielu renomowanych konkursach elegancji (np. Pebble Beach Concours d'Elegance czy Monte Carlo). Mieszka w Bordeaux (Francja) wraz z żoną Alice. Razem z synem Borisem prowadzą Atelier Paul Bracq specjalizujące się w renowacji Mercedesów z lat 50-tych i 60-tych.

Sobiesław Zasada w 2013 roku

Polski kierowca rajdowy, oszczepnik i biznesmen. Ekonomista po krakowskiej Akademii Handlowej. 3-krotny mistrz Europy, 3-krotny srebrny medalista mistrzostw Europy, 11-krotny rajdowy mistrz Polski, zwycięzca 148 rajdów samochodowych.Kierowca fabryczny Steyr Puch (3 lata), Porsche (5 lat), BMW (2 lata) i Mercedes-Benz (3 lata). Autor kilku książek, w tym „Samochód, Rajd, Przygoda” i „Moje rajdy”, opisujących jego rajdowe przygody oraz „Szybkość bezpieczna”, „Szybkość bezpieczna – Safari”, a także ich poszerzonej wersji „Szerokiej drogi. Doskonalenie techniki jazdy”.

W latach 1981–1986 był konsultantem w pionie rozwoju firmy Porsche AG. Od 1990 współpracuje z przedsiębiorstwem Mercedes-Benz (do 1996 był generalnym przedstawicielem koncernu w Polsce).

Krzysztof Hołowczyc w 2014 roku

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar, których zwieńczeniem było trzecie miejsce w 2015r. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością zaowocowały ogromną popularnością jego osoby oraz przyczyniły się do prawdziwego rozkwitu rajdów samochodowych w Polsce.

W 2012, za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej motoryzacji, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Poprzednio, za zasługi dla rozwoju sportów motorowych, postanowieniem Prezydenta RP z 10 stycznia 2000 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, zaś z 5 stycznia 2005 Złotym Krzyżem Zasługi. W 2006 otrzymał Medal "Milito Pro Christo".

Jerzy Mazur w latach 2013 – 2015

Polski kierowca rajdowy, uczestnik. Założyciel jedynego w Polsce, a także w Europie, Muzeum Górnictwa i Motoryzacji. Obecnie właściciel salonu Nissana.

Swoją karierę rozpoczął na przełomie lat 60. i 70. Jego największym sukcesem jest wygrana, w latach 70., wyścigu w klasie markowej Fiat 126p. Następnie kierował ciężarówką marki Star i Jelcz. W tej kategorii zasłynął 15 miejscem (na 120 ciężarówek) w Rajdzie Paryż-Dakar. Kolejnym sukcesem, jest wyścig formuły na torze Hungaroring, tam wśród światowej czołówki zajął 3 miejsce na podium.

Z imprezą MotoClassic Wrocław związany od 2012 roku.

Martin Kaczmarski w 2014 roku

Martin Kaczmarski jest kierowcą rajdowym. Rocznik 1990. W barwach teamu Lotto startuje prawdopodobnie najlepszą terenówką świata – Mini All4 Racing. Z Krzysztofem Hołowczycem tworzy rajdowy duet mistrz-uczeń. Mieszka we Wrocławiu.

W styczniu 2014 roku Martin wystartował w 36. edycji Dakaru jako najmłodszy w historii tego legendarnego rajdu kierowca samochodu. Wynik też osiągnął historyczny – zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej, co jak na debiutanta było rezultatem bez precedensu!

Jan Tarczyński w latach 2011 – 2015

Doktor nauk humanistycznych, historyk kultury materialnej. Publicysta, dziennikarz. Autor 25 książek i ponad 450 artykułów z dziedziny historii polskiej techniki motoryzacyjnej i techniki wojskowej a także historii polskiej emigracji niepodległościowej po II Wojnie Światowej. Twórca dokumentalnych filmów telewizyjnych. Członek m.in. Zarządu Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie i Wiceprezes Polskiej Fundacji Kulturalnej w Wielkiej Brytanii. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej i Medalem „Pro Memoria”.

Z imprezą MotoClassic Wrocław związany od 2010 roku.

Katarzyna Kuligowska w latach 2011 – 2017

Doktor nauk humanistycznych, historyk techniki - motoryzacji. Za dnia jest rzeczoznawcą ministra kultury ds. techniki II RP, a wieczorami "grzebie" w śrubkach i smarach starych maszyn, szukając duchowej strawy w jediizmie, religii zaczerpniętej z "Gwiezdnych wojen". Mimo zaawansowanego wieku, wciąż lubi wycisnąć na szosie ze swoich maszyn ostatnie krople smaru.

Krzysztof Ibisz w latach 2012 – 2017

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show „Czar Par”. Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe. Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła. Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia oraz miłośnik zabytkowej motoryzacji.

Z imprezą MotoClassic Wrocław związany od 2011 roku, występując w roli prowadzącego.

Joanna Zientarska w latach 2016-2017

Dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna, najbardziej związana z ukochanym Antyradiem. Miłośniczka motoryzacji swoją pasję odziedziczyła po ojcu Włodzimierzu Zientarskim. Zakochuje się w swoich samochodach z wzajemnością. Twierdzi, że człowiek od motoryzacji nie ucieknie, bo skłonność do podróżowania tkwi w nas od zarania dziejów. O samochodach i o wszystkim co ma koła pisze na swoim blogu joannazientarska.com.

Tomasz Skrzeliński w latach 2011 – 2017

Mgr inż. Tomasz Skrzeliński, od 1990 roku rzeczoznawca, aktualnie w „Rzeczoznawcy PZM” SA w Warszawie w siedmiu specjalnościach, ekspert techniczno-motoryzacyjny. Pasjonat, mechanik, restaurator pojazdów, koneser motoryzacji, zawodnik sportowy i działacz. W chwili obecnej prowadzi prestiżowy Klub Pojazdów Zabytkowych – Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Historycznego w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej działał w międzynarodowym Klubie CAAR i innych organizacjach oraz stowarzyszeniach automobilowych. Kilkakrotnie brał udział w Rajdach: w Troyes w regionie Szampania - Ardeny (Francja), w Miluzie w Alzacji (Francja), w Barcelonie (Hiszpania), w Malmoe (Szwecja), w ‘London to Brighton Veteran Car Run’ (Anglia) oraz w imprezach na Ukrainie, w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych.

Zbigniew Nowosielski w latach 2011 – 2015

Mgr inż. Zbigniew Nowosielski, absolwent Politechniki Warszawskiej (1964 – 1971), wydział: Maszyny Robocze i Pojazdy, specjalizacja: samochody i ciągniki. Kolekcjoner i restaurator pojazdów zabytkowych oraz silników, konstruktor maszyn, ciągników rolniczych, elektrowni wodnych.

Działa w ramach kilku organizacji m.in. Związek Harcerstwa Polskiego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych R.P., Polski Związek Łowiecki, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze, Klub Dawnych Motocykli ,,Magnet” w Mińsku Mazowieckim, Klub Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych w Warszawie. Wyróżniony wieloma odznaczeniami: Srebrny Krzyż Zasługi dla ZHP, Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Krzyż Zasługi dla ZKRP i BWP, Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Medal „Pro Memoria”, Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej Członek honorowy Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

Motoclassic

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12 · 55-040 Kobierzyce

Logowaniemenu