Motoryzacyjne szaleństwo

Dni otwarte dla publiczności
w Zamku Topacz

sobota 17/08
/10:00 - 20:00/


W tym dniu na terenie Zamku Topacz można spotkać wszystkie załogi oraz najpiękniejsze zabytkowe pojazdy z lat 1886 - 1990, które biorą udział w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to "Próby sprawnościowe", podczas których na wyznaczonej szutrowej trasie, uczestnicy mogą sparawdzić swoje umiejętności precyzyjnej jazdy. Druga konkurencja to "Konkurs Elegancji". Specjalnie ku temu powołane jury ocenia prezentujące się na scenie załogi pod kątem dbałości o pojazd i jakości jego odrestaurowania, a także trafności dobrania stroju uczestników oraz rekwizytów do stylistyki lat, z których pojazd pochodzi.

Na terenie Zamku Topacz można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery prezentują przedstawiciele m.in. takich marek, jak: Bentley, Porsche, Jaguar, Land Rover , BMW czy Mercedes.

Prezentacji zabytkowych pojazdów na scenie towarzyszyć będą atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Na scenach imprezy pojawią się min. Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Mateusz Stworzewicz orazKomandor Zlotu Adam Kornafel.

W trakcie trwania Zlotu MotoClassic Wrocław otwarte jest dla wszystkich odwiedzających Muzeum Motoryzacji Topacz, którego ekspozycję można oglądać w tych dniach bezpłatnie, w ramach zakupionego biletu na imprezę.

niedziela 18/08
/10:00 - 19:00/


Niedziela w Zamku Topacz obfituje w podobne atrakcje, co sobota, z tą jednak różnicą, że dobiegają końca "Próby sprawnościowe" na torze wyścigowym oraz rozstrzygnięty zostaje "Konkurs Elegancji", a zwycięzcom w samo południe wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody na scenie. Swoje nagrody specjalne przyznają również redaktorzy naczelni dwóch najważniejszych polskich tytułów związanych z zabytkową motoryzacją tj. "Automobilista" i "Classic Auto".

Na terenie Zamku Topacz prezentowane są zabytkowe oraz współczesne pojazdy, obecne są grupy rekonstrukcji historycznej, otwarta jest strefa MotoMalucha, sektor wystawców z branży motoryzacyjnej oraz strefa foodtrucków. Imprezę z dwóch scen prowadzą Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, a towarzyszy im Komandor Zlotu i Kustosz Muzeum Motoryzacji Topacz - Adam Kornafel.

Zabytkowa motoryzacja mierzy się z osiągnięciami najnowszych technologii, które reprezentowane są przez dzisiejsze salony motoryzacyjne. Na specjalnie przygotowanych stoiskach aranżowanych przez współczesnych przedstawicieli takich marek, jak Bentley,  Porsche, Lexus, Jaguar, Land Rover, Mercedes czy BMW, historia spotyka się z nowoczesnością. Dzięki temu można samodzielnie ocenić kierunek, w jakim zmierza motoryzacja.

Ponadto proponujemy możliwość bezpłatnego skorzystania z łódek oraz kajaków i obserwowania zlotu z wodnej perspektywy przyzamkowego stawu. Oczywiście, podobnie jak w sobotę, swoje drzwi otwiera Muzeum Motoryzacji Topacz, które można zwiedzać w ramach zakupionego na imprezę MotoClassic Wrocław biletu.

Warto zobaczyć


Zamek Topacz

Zamek Topacz Resort & ART SPA to szczególne miejsce na mapie zrewitalizowanych obiektów historycznych, zrekonstruowane z poszanowaniem tradycji i utrzymane w nowoczesnym stylu. W budynku Zamku Topacz znajduje się 9 spełniających najwyższe standardy luksusowych pokoi, sala konferencyjna z kominkiem i indywidualnym tarasem oraz wykwintna restauracja z otwartą kuchnią, prowadzona przez doświadczonych szefów kuchni. W podziemiach Zamku znajduje się także butikowe ART SPA. Na terenie zespołu parkowego Zamku Topacz znajduje się również Muzeum Motoryzacji Topacz.

Najpiękniejsze pojazdy zabytkowe

Na terenie Zamku Topacz będzie można podziwiać ponad 300 pojazdów zabytkowych z lat 1886 - 1990, z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje pojazdów, odbywające się na dwóch scenach. W ramach konkursu elegancji zawodowe jury oceni stopień odrestaurowania pojazdu oraz stylizację załóg w kontekście historycznym. Z kolei na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów w konkursie jazdy na regularność.


Najciekawsze premiery i nowości motoryzacyjne

W sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery. Wśród prezentujących się salonów motoryzacyjncyh nie zabraknie reprezentacji takich marek jak: Bentley, Porsche, Jaguar, Land Rover, BMW, Lexus czy Mercedes.
Salon AUSTOR
zaprezentuje jedyny w Polsce, jeden z 7 w Europie kontynentalnej, jeden z ponad 80 na świecie model BAC MONO.


Ekspozycja Muzeum Motoryzacji Topacz

Budynek Muzeum Motoryzacji Topacz w trakcie trwania tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław będzie otwarty dla publiczności. W ramach jednego biletu będzie można obejrzeć ekspozycję muzeum oraz zwiedzić teren imprezy MotoClassic Wrocław.Klub Zabytkowych Mercedesów Polska

Po raz pierwszy w imprezie MotoClassic Wrocław weźmie udział Klub Zabytkowych Mercedesów, który jest pełnoprawnym członkiem Mercedes-Benz Classic Club Management (wcześniej Mercedes-Benz Classic Car Club International). Zdradzimy tylko, że jest to jeden z największych klubów klasycznej motoryzacji w Polsce, zrzeszający właścicieli pojazdów spod znaku gwiazdy, a jego członkowie są w posiadaniu niezwykle rzadkich i jednych z najstarszych klasyków tej marki. Będzie można je podziwiać zarówno w sobotę jak i w niedzielę na dziedzińcu Zamku Topacz oraz w drugiej, specjalnie do tego przygotowanej strefie imprezy. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Grupa Wróbel.


Kolekcje specjalne 

Swoją obecność na zlocie MotoClassic Wrocław zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, między innymi "Rolls-Royce Enthisiasts' Club Poland", „Casual Car Club Warsaw” oraz "Pagoda SL Klub Polska"Sportowe zabytkowe Bugatti

Właściciel zabytkowych samochodów marki Bugatti tak bardzo upodobali sobie Dolny Śląsk i imprezę MotoClassic Wrocław, że postanowili powrócić na tegoroczną edycję w nieco poszerzonym składzie. Zapowiada się piękny mini festiwal Bugatti.


Jaguar Daimler Club Holland

W sobotę będzie można podziwiać ponad 35 pojazdów marki Jaguar i Daimler, które przyjadą już w piątek do Zamku Topacz, reprezentując Jaguar Daimler Club Holland. To klub zrzeszający ponad 2.000 fanów marki, który działa na terenie Holandii od ponad 40 lat. Jego członkowie co rok organizują dwutygodniowy przejazd do interesującego kraju w obrębie Europy. W roku ubiegłym odwiedzili Szkocję, a w tym roku wybór padł na Polskę. Impreza MotoClassic Wrocław będzie finałem ich podróży, w trakcie której planują odwiedzić również Zakopane, Wieliczkę i Kraków.
W niedzielę miejsce gości z Holandii przejmie Pagoda SL Klub Polska, którego członkowie pojawią się na terenie Zamku Topacz w ilości ponad 25 pojazdów.


Sektor grup rekonstrukcji historycznej

W tej części prezentowane są pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.


Moto Branża

W specjalnie przygotowanym sektorze dla firm prezentujących produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną uczestnicy i zwiedzający będą mogli zapoznać się z profesjonalną ofertą skierowaną na rynek zabytkowej motoryzacji, a także zaopatrzyć się w stylowe pamiątki lub odzież.


POZOSTAŁE ATRAKCJE

Na imprezie nie zabraknie sektora zabaw dla dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie motoryzacyjna strefa gastronomiczna, do której zaproszone zostały najlepsze foodtrucki.

Bilety

Bilety na imprezę MotoClassic Wrocław będzie można zakupić w przedsprzedaży on-line poprzez serwis EBilet (link do zakupu) oraz w wyznaczonych punktach sprzedaży na terenie imprezy w dniach 17 sierpnia (sobota) 2019 w godz. 10:00 – 19:00 oraz 18 sierpnia (niedziela) 2019 w godz. 10:00 - 18:00

15 PLN

Jednodniowy bilet ulgowy

30 PLN

Jednodniowy bilet normalny

Kup bilety

Bilet ulgowy przysługuje młodzieży do lat 19 na podstawie ważnej legitymacji,
emerytom i rencistom oraz opiekunowi z osobą niepełnosprawną.
Dzieci do lat 7 zapraszamy bezpłatnie.

Dojazd i parking

Do Zamku Topacz dojechać mogą Państwo samochodem, autobusem linii 612 /przystanek Ślęza - ul. Przystankowa /, rowerem - trasa z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką (Al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna).

Zachęcamy również do skorzystania ze specjalnego serwisu przygotowanego przez Wicar Taxi,który przywiezie Państwa pod samo wejście na teren imprezy. W ramach współpracy obowiązywać będzie wszystkich klientów 10% zniżka na hasło "MotoClassic Wrocław" do wartości przejazdu powyżej 15zł w jedną stronę. Przed wejściem na teren imprezy firma Wicar Taxi przygotuje dla Państwa specjalny postój taxi.

Specjalnie na okoliczność imprezy przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatne miejsca parkingowe. Ulica Główna prowadząca do Zamku Topacz na czas trwania imprezy będzie zamknięta dla ruchu drogowego (za wyłączeniem osób związanych z organizacją imprezy, osób niepełnosprawnych oraz przejazdów taxi) w związku z tym poprosimy o korzystanie wyłącznie z przygotowanych bezpłatnych parkingów oraz nieparkowanie w miejsach do tego nieprzeznaczonych.

Pierwszy parking zlokalizowany będzie przy ul. Przystankowej w miejscowości Ślęza obok znaku "Sanbet". Kolejny parking będzie zlokalizowany przy ul Pszennej, a trzecie miejsce parkingowe będzie wyznaczone na terenie Matchpoint, ul. Szyszkowa 6, Ślęza, 55-040 Kobierzyce. 

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12
55-040 Kobierzyce

(GPS proszę wyszukiwać: Zamek Topacz Ślęza ul. Główna 12)

Mapa i parking

Regulamin

Mapa terenu imprezy

Mapa terenu - Zamek Topacz
Pobierz

Motoclassic

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12 · 55-040 Kobierzyce

Logowaniemenu