Konkurs Elegancji

Konkurs Elegancji

Tegoroczna edycja imprezy przyniesie możliwość zdobycia laurów w kategorii „elegancja”. Już w sobotę rozpoczną się zmagania uczestników w konkursie elegancji, w którym profesjonalne jury oceniać będzie zarówno pojazdy jak i same załogi. Pod lupę trafi nie tylko sposób odrestaurowania pojazdu oraz jego niewątpliwa uroda, ale również talent stylizacyjny uczestników i umiejętność doboru stroju oraz atrybutów oddających charakter i ducha czasów, z których pochodzi pojazd.

Wśród prowadzących imprezę pojawią się nazwiska, których nie trzeba przedstawiać prawdziwym fanom motoryzacji: Joanna Zientarska, Patryk Mikiciuk, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

Legendarny polski scenograf Allan Starski przewodniczą cy Komisji Konkursu Elegancji, wraz Marią Duffek-Bartoszewską, Wiesławą Starską, Rafałem Waltenbergerem, Markiem Warszewskim i Włodzimierzem Zientarskim ocenią stylizację pojazdów oraz ich załóg w oparciu o epokowe kostiumy i atrybuty epoki.

Zapraszamy serdecznie do zabawy!

26 sierpnia 2023 /sobota/
10:30 - 18:30 Scena na Łące

27 sierpnia 2023 /niedziela/
10:15 - 13:15

14:00 - 17:00
Uroczyste wręczenie nagród MotoClassic Wrocław 2023

Jurorzy

Allan Starski
Przewodniczący JURY

Wybitny scenograf filmowy i teatralny, zdobywca Oscara i wielu innych prestiżowych nagród. W 1993 Allan Starski zdobył Oscara za scenografię do LISTY SCHINDLERA Stevena Spielberga. Jest także autorem scenografii do nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes "Pianisty" Romana Polańskiego.

Allan Starski

Maria Duffek - Bartoszewska

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Policealnej Szkoły Projektowania Ubioru. Z filmem związana od 1997 roku, pracując jako kostiumografka i scenografka. Ma na koncie ponad 80 filmów, często współpracująca z Rafałem Waltenbergiem. Wierna Wrocławiowi, kieruje zespołem ds. restaurowania kostiumów w Centrum Technologii Audiowizualnych

Maria Duffek - Bartoszewska

Wiesława Starska

Kostiumografka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Wiesława Starska

Rafał Waltenberger

Scenograf, architekt z wykształcenia, zaczął swoją karierę filmową przypadkowo, pomagając Jerzemu Groszangowi na planie filmu "Śledztwo" (1973). Od tego czasu stał się ekspertem od "zmieniania" polskich miast na potrzeby filmu, np. Wrocław zagrał Londyn w "Śledztwie". Współpracował z Krzysztofem Kieślowskim przy filmach takich jak "Spokój" (1976), "Amator" (1979) i "Przypadek" (1981). Jego scenograficzne dokonania obejmują różnorodne gatunki filmowe, od muzycznych biografii po psychologiczne horrory. Przyniósł mu to wiele nagród, w tym Orła za pracę przy "Twój Vincent" (2017) i nagrodę na festiwalu w Gdyni za "Cudownie ocalony" (2004).

Rafał Waltenberger

Marek Warszewski

Polski scenograf filmowy. Absolwent ASP w Łodzi. Laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w 2015 za scenografię filmu Miasto 44 (wspólnie z Grzegorzem Piątkowskim) oraz nominowany do tej nagrody w 2016 za scenografię filmu Karbala. Laureat nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: w 2017 za scenografię filmu Najlepszy i w 2020 za scenografię do filmu Magnezja. Łącznie pięciokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Orła.

Marek Warszewski

Włodzimierz Zientarski

Ceniony polski dziennikarz motoryzacyjny i prezenter telewizyjny. Był redaktorem naczelnym czasopisma "Auto Moto Sport". Jego wszechstronne podejście do tematu i pasja zdobyły mu szacunek widzów i branżowych ekspertów. Zyskał popularność jako autor i współprowadzący licznych programów o motoryzacji, m.in. "Jarmark" i "Auto Moto Fanklub". Obecnie prowadzi także audycję w AntyRadio, gdzie wraz z Joanną Zientarską i Kubą Olszewskim współtworzy program "Odjechani". Jego wkład w rozwój polskiej motoryzacji jest nieoceniony.

Włodzimierz Zientarski

Prowadzący

Adam Kornafel

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, kolekcjoner i działacz motoryzacyjny. Zawodowo związany z odbudową i renowacją pojazdów zabytkowych. Współtwórca Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz, pełniący funkcję jego dyrektora. Konsultant d/s pojazdów wielu produkcji filmowych zarówno polskich jak i zagranicznych. Związany z filmowym pionem scenograficznym również w dziedzinach zwiazanych z historią, sztuką wzornictwa przemysłowego, rekwizytami i dekoracją wnętrz. Organizator i prowadzący Motoclassic Wrocław od 2011 roku.

Adam Kornafel

Patryk Mikiciuk

Polski dziennikarz motoryzacyjny, znany jako autor i prowadzący licznych programów telewizyjnych o tematyce motoryzacyjnej oraz wideobloger. Jest współzałożycielem Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Był konsultantem ds. samochodów i pojazdów zabytkowych w różnych filmach. W swojej karierze pracował m.in. dla programów "Legendy PRL-u", "Raport Turbo", "Automaniak", "Gwiazdy czterech kółek", "Debeściaki" oraz prowadzi własny program "Klasyka Patryka Mikiciuka", gdzie prezentuje nietypowe i unikatowe samochody.

Patryk Mikiciuk

Joanna Zientarska

Prezenterka Antyradia i córka Włodzimierza Zientarskiego. Razem z ojcem prowadzi motoryzacyjny program "Odjechani" w tym radiu. Jest pasjonatką pojazdów napędzanych silnikiem, uwielbia motocykle, traktory, samochody, kosiarki spalinowe, skutery, quady, pojazdy opancerzone, czołgi oraz łaziki kosmiczne. Dźwięk V12 przyprawia ją o dreszcze.

Joanna Zientarska

Próby Sprawnościowe

Jak co roku, na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym, przeprowadzimy próby sprawnościowe dla uczestników zlotu. Tym razem o zwycięstwie zadecyduje nie elegancja pojazdu, ale zręczność jego kierowcy i mistrzostwo operowania kierownicą. Uczestnicy zlotu będą brali udział w konkurencji przejazdu na regularność, walcząc o trofea i miejsca na podium.

Pozakonkursowe próby sprawnościowe przeprowadzane na ok. 1,5 kmodcinku toru, koordynowany przez sędziów Polskiego Związku Motorowego, pod przewodnictwem Jacka Bluma odbędą się:

26 sierpnia 2023 /sobota/
12:00 - 18:00

oraz pozakonkursowe próby sprawnościowe
27 sierpnia 2023 /niedziela/
12:00 - 14:00

Zapraszamy do sportowej rywalizacji!

Nowe Marki

Nowe Marki

W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław obejrzymy pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od wspaniałych zabytkowych modeli, poprzez najnowsze i najgorętsze premiery współczesnych marek, po sektor produktów i usług motoryzacyjnych.

Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Alpine, Lamborghini, Land Rover czy Mercedes.

Podczas zlotu będzie można obejrzeć nigdy dotąd nie prezentowaną kolekcja samochodów Lamborghini w towarzystwie współczesnych reprezentantów tej marki.

Możliwość zachwycenia się tymi prawdziwymi dziełami motoryzacji to niezapomniane przeżycie. Ferruccio Lamborghini, twórca Lamborghini, kiedyś powiedział: „Celem życia jest nieustanne dążenie do doskonałości”. Te legendarne samochody doskonale oddają tę ideę. Ta prywatna i niezwykle wyjątkowa kolekcja stanowi bezcenny skarb motoryzacyjny na skalę światową!

Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby dostarczyć Wam niezapomnianych wrażeń!
Wszystko to z miłości do motoryzacji!

Bal Komandorski

Wyjątkowo eleganckim zwieńczeniem sobotniego dnia będzie uroczysty Bal Komandorski dedykowany uczestnikom zlotu, który odbędzie się w Sali Balowej Zamku Topacz. W strojach wieczorowych lub inspi- rowanych epoką, z której pochodzi pojazd, będzie można spędzić niezapomniany wieczór. Imprezę po- prowadzą Joanna Zientarska oraz Patryk Mikiciuk o podniebienie zadba Szef Kuchni Restauracji Topacz, a show przygotuje zaproszony przez nas na tę okazję zespół „Celebrate”. Impreza zamknięta, wyłącznie na zaproszenia.

Muzeum Motoryzacji

Wystawy Dodatkowe

Muzeum Motoryzacji

Na terenie Zamku Topacz przez cały rok dostępne jest dla odwiedzających Muzeum Motoryzacji, które w trakcie trwania imprezy MotoClassic Wrocław staje się integralną częścią ekspozycji. Zgromadzona kolekcja pozwala przenieść się dopionierskich lat trzydziestych XX wieku, gdy powstawały konstrukcje Sokoła 1000 oraz 600, czy Fiata 508. Klimat powojennych dekad PRL, pełnych motocykli i samochodów dziś już niespotykanych na naszych drogach, również odcisnął swoje piętno na kolekcji ponad 100 pojazdów polskiej produkcji. Interesującym elementem jest takżenajwiększa w Polsce ekspozycja samochodów marki Rolls Royce & Bentley.

W Muzeum Motoryzacji mieści się dodatkowa atrakcja dla dzieci, kącik zabaw stylizowany na warsztat samochodowy.

Godziny otwarcia
Poniedziałek – MUZEUM ZAMKNIĘTE
Wtorek – piątek 12:00-19:00
Sobota – niedziela 11:00-20:00

Galeria Polskiego Designu

Wystawa polskiego designu w Zamku Topacz!

Zapraszamy również na nowo otwartą wystawę polskiego wzornictwa przemysłowego. Sztuka zamknięta w przedmiotach projektowanych przez wybitnych polskich artystów od lat 50-tych do 80-tych to wyselekcjonowana ekspozycja szkła, porcelany i ceramiki, mebli, a także przedmiotów codziennego użytku, w otoczeniu prototypowych lub ikonicznych pojazdów polskiej produkcji.

Spróbujemy opowiedzieć Państwu historię znakomitych projektów powstałych w trudnych czasach PRL, zachwycić ich niecodzienną i ponadczasową formą odzwierciedlającą obowiązujące mody epoki, lub wybiegające w przyszłość. Kolekcje szkła, fajansu czy ceramiki zgromadzone przez prywatnych kolekcjonerów, domy aukcyjne lub muzea w otoczeniu projektowych mebli i designerskich przykładów techniki użytkowej.

Godziny otwarcia
Poniedziałek – GALERIA ZAMKNIĘTA
Wtorek – piątek 12:00-19:00
Sobota – niedziela 11:00-20:00

Motoclassic

Topacz Castle
Ślęza ul. Główna 12 · 55-040 Kobierzyce

Sign-inmenu