Misja

Zobacz więcej

MotoClassic Wrocław & Historia

MotoClassic Wrocław to marka, którą stworzyli kolekcjonerzy pojazdów zabytkowych z udziałem przedsiębiorców, gwiazd sportu motorowego oraz władz miejskich Wrocławia, Gminy Kobierzyce oraz Województwa Dolnośląskiego. Celem działań Towarzystwa Automobilowego Topacz - pomysłodawcy i organizatora imprezy jest budowanie i pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, skupianie środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników historii, a także przybliżanie najnowszych trendów obowiązujących we współczesnej motoryzacji. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, rozwiązania, propozycje.

Konkurs Elegancji

Konkurs elegancji to kwintesencja imprezy MotoClassic Wrocław. Wszechobecny szyk i styl załóg uczestniczących w imprezie, ubranych w stroje z epoki, co roku oceniany jest bacznym okiem jurorów. Rafał Waltenberger (Scenograf Filmowy) wraz z Marysią Duffek (Scenograf i Kostiumograf Filmowy) w ubiegłym roku stali na straży najlepszego stylu. Uczestnicy zlotu co roku podnoszą poprzeczkę wyrafinowanej elegancji, dobierając adekwatne do wieku swojego pojazdu stylizacje, a także rekwizyty z epoki.

MotoClassic Wrocław to swoisty powrót do motoryzacyjnej przeszłości.

Motocykle

Impreza motoryzacyjna w Zamku Topacz to również wielkie święto motoryzacji dla właścicieli jednośladów. Co roku w trakcie trwania MotoClassic Wrocław gościmy indywidualnych kolekcjonerów, a także kluby miłośników motocyklowego szaleństwa. To właśnie z myślą o nich co roku organizujemy na terenie Zamku Topacz wyjątkowe miejsce campingowe, gdzie mogą w swobodnej atmosferze spędzać czas we własnym gronie i cieszyć się cenioną przez motocyklistów wolnością.

Serdecznie zapraszamy!

Militaria

Grupy rekonstrukcji historycznej oraz miłośnicy militariów zaufali nam od samego początku, uczestnicząc w imprezie począwszy od pierwszej edycji. Co roku silną i zorganizowaną grupą powracają do Zamku Topacz by prezentować niezwykle ciekawy, historyczny aspekt rozwoju motoryzacji z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów związanych nie tylko z pojazdami, a także strojem, rekwizytami oraz innymi atrybutami towarzyszącymi danej epoce historycznej.

Współczesne marki

Impreza MotoClassic Wrocław to również pretekst do spotkania klasyków zabytkowej motoryzacji i skonfrontowania ich z najnowszymi osiągnięciami największych współczesnych potentatów na rynku.

W Zamku Topacz zobaczyć będzie można jak co roku najnowsze i najbardziej spektakularne premiery współczesnych marek by móc przyjrzeć się w jakim kierunku zmierza światowa motoryzacja.

Motoclassic

Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12 · 55-040 Kobierzyce

Logowaniemenu